ضایعاتیا

فروش ضایعات

وبلاگ

۲۲ مهر ۱۳۹۹
ضایعاتیا
فروش ضایعات

فروش ضایعات

مرکز خرید و فروش ضایعات بسته به مکان و زمان و شخص متغیر است . قیمت معمولا به دو صورت یعنی یا به ‌طور مستقیم و از طریق مذاکره بین خریدار و فروشنده انجام می شود و یا به‌ طور غیرمستقیم به وسیله‌ اینترنت از طریق سایت های آنلاین قیمت گذاری تنظیم می شود تا به فروش برسد  .

قیمتی که در وب‌سایت‌ ها دیده می‌شود لزوما قیمت بازار و انبارهای ضایعات آهن و آهن‌قراضه نیست پس نمی توان به آن سایت ها به آسانی اعتماد کرد همان طور که قیمت یک پیراهن از سایتی به سایت دیگر متفاوت است قیمت اشیای بازیافتی نیز از سایتی به سایت دیگر متفاوت می باشد . البته قصدما این نمی باشد که صاحبان آن وب سایت ها را دروغگو بنامیم بلکه حقیقت این است که این قیمت ها نوسان زیادی دارد و سایت ها هم آن طور که باید و شاید با توجه به نوسان زیادی که در قیمت اشیای بازیافتی وجود دارد سریع به روز رسانی نمی شوند .

مرکز فروش ضایعات

مرکز خرید و فروش ضایعات بنا براین شما به یک خریدار مورد اعتماد و با سابقه ی کاری برای فروش اشیای بازیافتی خود نیاز دارید که به شما مشاوره بدهد و هم چنین به شا کمک کند تا شما به بهترین شکل و با بهترین و بالاترین و مناسب ترین قیمت اشیای بازیافتی خود را به فروش برسانید . ضایعات، موادی بازیافت‌پذیری می بانشند که در دل طبیعت رها شده هستند . همه ی وسایل هایی که ما می شناسیم و در اطراف ما هستند بخش های قابل بازیافت دارند مثل اتومبیل‌ ها ، صنایع ساختمانی و مواد دور ریخته شده .

همه و همه بخش‌هایی قابل بازیافت دارند که برخلاف زباله‌ ها ، ضایعات ، ارزش پولی قابل توجهی دارند و به همین خاطر میتوان به آن ها زباله های گران قیمت گفت . به ویژه ضایعات فلزی و ضایعات آهن که در باره ی آن ها میتوان گفت که بیشترین قیمت و بیشترین ارزش پولی را دارند . ضایعات آهن و فلزی هم درنواحی مختلف مانند نواحی صنعتی و نواحی مسکونی یافت می شوند .

بازیافتی‌ها با اطلاعیه‌ ای که عنوان می‌کنند که آن ها قصد جمع‌آوری و خرید آهن قراضه های به درد نخور را دارند ، دست به جمع‌آوری ضایعات آهن و فلزی چه در نواحی صنعتی و چه در نواحی مسکونی می ‌زنند . این ضایعات را درانبارهایی نگه داری می کنند که هم می تواند بسته به حجم کاری و گستره ی فعالیت های بازیافتی خیلی بزرگ باشند و یا کوچک و جمع و جور باشند که به این انبارها درهرابعادی که باشند فارغ از ابعاد و کوچک و بزرگی آن ،انبار ضایعات گفته می شود .

مرکز فروش ضایعات

نکته ی دیگری که خوب است بدانید اینمی باشد که فروش ضایعات آهنی و غیر آهنی بر اساس کیلو (وزن) صورت می‌گیرد . مرکز خرید و فروش ضایعات اما عمل کرد قطعه (مثلا اگر موتور ماشین باشد) در قیمتی که توسط ضایعاتی گفته می شود تأثیر دارد . به این علت که حجم ضایعات آهن‌ قراضه‌ها معمولا درانبارها بسیار بالاست و احتمال حادثه در اثر کند و کاو وجود دارد بنابر این می توان نتیجه گرفت که این شغل ، شغل پر خطری می باشد .

حائض اهمیت می باشد که بدانید برخلاف انبارهای ضایعات که ممکن است ضایعات بر اساس عملکردشان تفاوت قیمت داشته باشند در انبارهای آهن قراضه همه آهن قراضه ها را بر اساس وزن به فروش می رسانند . برای یک انبار آهن‌قراضه ، ارزش هر قطعه ، چیزی است که کوره‌ ذوب برای آن می‌پردازد و ارزش آنها نیز در این مورد می باشد، نه عملکرد آن که مانند ارزش گذاریی که در انبار ضایعات انجام می شود در قطعه به صورتی که در مثال برای موتور ماشین گفته شد . در نتیجه به‌طور معمول اگر یک انبار ضایعات نتواند قطعه‌ای را بالاتر از قیمت آهن موجود در آن بفروشد آن را به انبار آهن قراضه منتقل می‌کند چرا که دیگر تفاوتی باانبار آهن قراضه ندارد تا قطعه را به قیمت وزن آن بفروشند .

بهترین خریدو فروش ضایعات

اگر قطعه‌ ای متشکل از فلزاتی متنوع باشد می‌توان آن را ارزان‌ تر خریداری کرد زیرا مدیران یک انبار دوست ندارند کارگران آنها زمانشان را به جداکردن فلزات مختلف از یک قطعه بگمارند . این کار هم زمان بر است هم هزینه ی بیشتری را می طلبد و هم کیفیت کار آن ها را پایین می آورد . خرید ضایعات فلزی : مانند آهن ، چدن ،  میلگرد ، و انواع ضایعات ساختمانی ، ضایعات پلاستیک ، ضایعات  فلزات رنگی : مانند ضایعات مس ، آلومینیوم ،  برنج ، و … با بالاترین قیمت و به صورت نقدی .ما انواع ضایعات فلزی شما مشتریان را می خریم .

علاوه بر کاربردهای ذکر شده که به آن ها اشاره کردیم این بازار یعنی بازار خرید و فروش ضایعات آهن ، بازاری است که در واقع کار آن بازیافت کردن است ،همان طور که ذکر کردیم این بازیافت تاثیر بسیار زیادی بر محیط زیست ما دارد و برای بقای آن بسیار حیاتی باشد . این نوع فلزات بازیافتی در کل ، اندازه و وسعت محل‌های دفن زباله را نیز کاهش می‌ دهد . برای مثال استفاده کردن از فولاد بازیافتی باعث کاهش ۸۶ درصدی آلودگی هوا می‌ شود ،

و هم چنین 40 درصد باعث کاهش استفاده از آب و کاهش آلودگی 76 درصدی آب می شود .هم چنان که صنعت بازیافت فلز به رشد خود ادامه می‌دهد مطمئناً در آینده کاربردهای بیشتری هم برای این صنعت پیدا می‌شود . بازیافت عملی هوشمندانه این است که احتیاج به افرادی هوشمند در این زمینه است .

مرکز خرید و فروش ضایعات گروه ضایعات کاران  همواره آماده خدمت رسانی در زمینه خرید و فروش ضایعات می باشد و تمام سعی خود را می کند که بهترین کیفیت کاری را به مشتری خود ارائه دهد  . گروه ضایعات کاران  با داشتن سال ها سابقه کاری در زمینه ضایعات ساختمانی و فلزی در خدمت شما هستیم . ما بهترین و بالاترین قیمت را  پیشنهاد می کنیم  .

بهترین خریدو فروش ضایعات

چند نوع ضایعات داریم؟

صنعت بازیافت ایران هنوز آن چنان که باید سازماندهی نشده است و نمی توان به صورت رسمی گفت چه چیزی بازیافت شده و چه چیزی به درد بازیافت نمی خورد ولی با این حال به صورت کلی فعالان این صنعت مواد بازیافتی را به چند بخش کلی تقسیم کرده اند ؛ بخش هایی شامل ضایعات فلزی ، ضایعات غیرفلزی ، ضایعات الکتریکی و الکترونیکی ، محصولات فلزی و محصولات غیرفلزی . احتمالا با خواندن این عنوان نمی توانید به درستی تشخیص بدهید چه ضایعاتی در کدام دسته قرار می گیرد . به همین خاطر هر دسته را جداگانه توضیح داده و قیمت های حدودی اجناس را به شما می گوییم .

ضایعات فلزی : ضایعات فلزی تقریبا به هر چیز فلزی اطلاق می شود که دیگر کاربردی نداشته و عمر آن به سر رسیده است . حال از خرید ضایعات آهن گرفته تا سرب ، مس ، برنج ، چدن و غیره . این ضایعات علاوه بر این که به صورت خام به فروش می رسند ، در قالب محصولات مختلف مثل باتری ، بطری فلزی نوشابه و یا حتی موتور ماشین نیز یافت می شوند . هر کدام از این ضایعات نیز با توجه نوع کاربرد و آلیاژهای مختلفی که در آنها به کار رفته است ، قیمت متفاوتی دارند . مثلا مس ؛ اگر کسی مس خالی داشته باشد می تواند با قیمتی حدود 24 هزار و 500 به ازای هر کیلو آن را بفروشد . اگر مس شما به صورت کابل مخابراتی باشد ، قیمت آن هزار تومان افزایش پیدا کرده و به 25 هزار و 500 تومان می رسد .

اگر مس شما از نوع کابلی و قرمز باشد قیمت آن به 27 هزار تومان نیز می رسد . بعضی دسته ها آن چنان تنوع قیمتی نداشته و معمولا به یک یا دو دسته کلی تقسیم می شوند . مثلا آلومینیوم که خشک آن با قیمتی حدود پنج هزار و 300 به ازای هر کیلو و نرم آن با قیمت شش هزار و 300 به ازای هر کیلو به فروش می رسد . احتمالا بیشترین محصولی که روزانه با آن رو به رو شده و نمی دانستید می توانید از آن پول دربیاورید ، بطری های فلزی نوشابه است که تقریبا با قیمتی حدود پنج هزار تومان به ازای هر کیلو به فروش می رسید .

ضایعات غیرفلزی : ضایعات غیرفلزی همان طور که از اسمش مشخص است شامل هر چیز غیرفلزی می شود . ولی نمی توانید تصور کنید که بازه آن چقدر گسترده است . در حقیقت این دسته بندی شاهد مواردی مثل ضایعات پلاستیک و پلیمر ، لاستیک ، شیشه ، کاغذ و کارتن ، چوب و تخته ، منسوجات و چرم، سنگ و آجر و سرامیک، مواد شیمیایی، روغن، کشاورزی و غیره می شود. شاید در این دسته بیشتر با نان خشک آشنا باشیم و خیلی از قیمت دیگر محصولات این دسته ها خبری نداشته باشیم. بسیاری از این موارد مثل نان خشک به صورت عمده خرید و فروش می شوند.

 

چند نوع ضایعات داریم؟

مثلا قیمت عمده همین نان خشک حدود کیلویی 700 تومان است ولی این که در منزل از شما چقدر می خرند حکایتی دیگر دارد. در حوزه پلاستیک نیز احتمالا بیشتر افراد با لوله های پلاستیکی سر و کار دارند که بسته به جنس پلاستیک، قیمتی حدود هزار و 500 تا دو هزار تومان دارند. سی دی نیز یکی از پرفروش ترین محصولات این دسته است که احتمالا همه ما در خانه موجود داریم. سی دی هایی که در دوران قبل از مموری های قابل حمل، فرمانروایی بزرگی داشتند. این محصولات اکنون با قیمتی حدود هزار تا دو هزار تومان به ازای هر کیلو به فروش می رسند.

ضایعات الکترونیکی و الکتریکی : همان طور که احتمالا حدس می زنید در این دسته هر وسیله ای که به نوعی با برق سر و کار دارد قرار می گیرد . حتی بسیاری سیم و کابل و باتری را نیز در دسته ضایعات الکترونیکی می گذارند تا ضایعات فلزی . این دسته شامل ضایعاتی مثل موبایل و تجهیزات مخابراتی ، کامپیوتر و لوازم جانبی ، قطعات برقی صنعتی، وسایل برقی خانگی و دستگاه های فرسوده و اقساطی می شود . ابتدا به سراغ وسایل بسیار قدیمی می رویم . اگر از آن مانیتورها و تلویزیون های حجیم دارید ، می توانید آنها را به قیمت حدود پنج تا هفت هزار تومان به ازای هر عدد بفروشید . 

کیس کامپیوتر با تمام وسایلش نیز قیمتی نداشته و همان هفت هزار تومان تمام می شود . در این زمینه معمولا به دو روش کلی خرید و فروش صورت می گیرد . بعضی کل ضایعات الکترونیکی شما مثل موبایل و برد کامپیوتر و غیره را به صورت کیلویی و یک جا از شما می خرند. قیمت آن هم حدود 90 هزار تومان برای هر کیلو است . بعضی دیگر به صورت جداگانه آنها را خریداری می کنند . مثلا موبایل را با قیمت 60 هزار تومان به ازای هر کیلو می خرند ولی برای مادربرد تنها هشت هزار تومان به شما پول می دهند . برد دو طرف سبز قیمتی حدود چهار هزار تومان داشته و خود موبایل با قیمت کیلویی 15 هزار تومان به فروش می رسد .
محصولات فلزی و غیرفلزی : در حقیقت این ضایعات خیلی تفاوتی با ضایعات فلزی و غیرفلزی ندارند . ولی نکته اینجاست که بعضا این دسته از محصولات خیلی عمری نداشته و یک کالای خاص محسوب می شوند که می توان دوباره از آن در جایی دیگر استفاده کرد . مثلا ریل راه آهن! که قیمتی حدود دو هزار تومان به ازای هر کیلو دارد. یا میلگرد نو که با توجه به نوعش تقریبا حدود کیلویی دو هزار تومان به فروش می رود . در محصولات غیرفلزی نیز با همین داستان رو به رو هستیم .
مثلا لامپ کم مصرف سالم که با قیمتی حدود دو هزار تومان به ازای هر عدد به فروش می رسد یا انواع گرانول پلاستیکی که حدود دو هزار و 500 تا سه هزار تومان قیمت دارند . بقیه موارد بیشتر مانند ضایعات براساس وزن حساب شده و عملا قیمت شان فرقی با آن ندارد. ولی در این میان هستند محصولاتی که به خاطر نیاز به پول و یا کار فوری هنوز استفاده نشده به ضایعاتی ها فروخته می شوند . لقمه ای بسیار شیرین برای بازیافتی که احتمالا تا قیمت درست و حسابی نشنوند آن را نفروخته و نگه خواهندداشت .

مزایای خرید و فروش ضایعات

  • انجام ییک کار بسیار مهم برای حفاظت محیط زیست از آلودگی خواهد بود .
  • توانایی تولید در آمد مناسب را داراست .
  • انعطاف پذیری برای پیگیری آن به صورت تمام وقت یا نیمه وقت ممکن است .
  • امکان خود اشتغالی دارد .
  • تقاضای ثابت دارد . بدون در نظر گرفتن این که اقتصاد خوب است یا خیر
  • هزینه راه اندازی متوسطی نیازندارد .

مزایای خرید و فروش ضایعات

کلام آخر

همان طور که گفتیم فروش ضایعات بسته مکان و زمان آن متغیر است برای این که فروش خود را بیشتر کنید باید تمام نکات را در نظر بگیرید و به همه نکات توجه کنید . از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .

لطفا امتیاز دهید
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *