ضایعاتیا
ضایعاتیا
خرید مس ضایعاتی

خرید مس ضایعاتی

ضایعات مس جزو دسته مواد غنی آهنی است که دارای فلزات دیگری مانند مس و سرب می باشد که مدت ها بود که بازار خرید مس ضایعاتی  و کسب و کار آن بدون تغییرات قابل ملاحظه از ثبات نسبی برخوردار بود . با توجه به سربار بسیار پایین این دسته از ضایعات عوامل این صنایع امکان پیشرفت در حاشیه های کوچک تر بود و در آمد اضافی خود را در بین مشتریان خود منتقل می کنند .

این نوع ضایعات را با قیمت های بسیار مناسب از همه افراد و شرکت هایی که ضایعات مس را دارند خریداری می کنیم . ضایعات مس بعد از آب شدن و تبدیل شدن به آلیاژ های مختلف دوباره می توان آن ها را در صنایع های مختلف استفاده کرد و در آن جا به کار گرفت . مس از آن دسته از فلزات است که بسیار گران بها بوده و قیمت آن نسبت به تمامی فلزات بالاتر می باشد ولی قیمت آن از نظر اقتصادی بالا است .

چگونگی بازیافت ضایعات مس

ضایعات مس مانند قطعات دور ریز دیگر و ضایعات سیم و کابل توسط واحد های جمع آوری ضایعات جمع آوری می شود که ضایعات مس غیر آلیاژی نیز در صورتی که به صورت خالصی آن برای استفاده مستقیم به حد کافی از آن بالا باشد به واحد های ریخته گری انتقال داده می شوند .

به طور کلی ضایعات برنج و یا ضایعات برنز به واحد های شمش ریزی برگردانده می شوند که به صورت آلیاژ های جداگانه ریخته گری می شود . این محصولات قابل ارائه و عرضه در واحد های ریخته گری هستند که این روش بازیافت برای استفاده نیاز به ذوب و تصفیه را کاملا حذف می کند چرا که جنس این نوع ضایعات قابل تشخیص هستند و برای استفاده دوباره در همان کاربرد قبلی ساخته و آماده می شوند .

چگونگی بازیافت ضایعات مس

انواع ضایعات مس

قراضه های مسی با توجه به نوع کاربرد خود ارزش های متفاوتی را دارند که اطلاع از این ارزش ها در هنگام فروش ضایعات به ما کمک می کند تا به ما ضرری نرسد و بهتر با آن ها آشنا شویم .

کابل قرمز : به سیمی که کابل و یا مفتول آن به رنگ مسی باشد و کاملا بدرخشد و قسمت های مسی آن مفتولی باشد و از سیم های افشان مویی آن خبری نیست را مس با کابل قرمز می نامند که این نوع قراضه با ارزش ترین نوع ضایعات مس باشد و کابل قرمز مس به این دلیل که برای تولیدات با کیفیت استفاده می شود و قیمت آن هم نسبت به انواع دیگر ضایعات مسی بالا تر است .

کابل سیاه : سیم و کابل با یک هادی مفتولی بدون روکش که رنگ سیاه را به خود گرفته است که این نوع ضایعات مس به دلیل استفاده و مستعمل کابل قرمز می باشد و رنگ سیاهی را به خود گرفته است . این نوع قراضه به علت مجاورت با هوا و نور خورشید و رطوبت در طی گذشت زمان طولانی می باشد . این ضایعات  هم از ارزش بالایی برخوردار است .

سیم قرمز شرکتی و یا افشان : این نوع از ضایعات مس به طور کلی از زائدات تولید تولی می شوند و عموما سیم های افشانی و مویی و یا گاهی کابل قرمز در هم بوده که در پروسه تولید این ضایعات در کارخانجات سیم و کابل حاصل می شود . رده قیمتی سیم قرمز شرکتی در رده قیمت کابل سیاه می باشد و چندان تفاوت قیمتی را با هم ندارند .

تسمه مسی : این نوع مس را در تابلو های برق و یا ترانس ها استفاده می کنند که به دلیل دارا بودن استاندارد های رسانایی سیم و کابل و حفظ کردن رنگ قرمز از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و تقریبا جزو رده اول ارزشی مس مانند مس کابل قرمز می باشد .

 مس ذوبی : این دسته از ضایعات به دلیل نا خالصی های کمی که دارد فقط مخصوص ذوب شدن در کوره های کوچک ذوب مس جهت استفاده های متفرقه می باشد و از خواص مس کاتدی بهره می برند .

مس آسیابی پودری : این نوع از ضایعات مسی از دستگاه های آسیاب سیم و کابل روکش دار سیمی خاصی می شوند به طوری که سیم و کابل روکش دار مسی وارد دستگاه آسیاب شده و خرد می شود و به شکل پودر خالص و یا روکش پی وی سی در می آید .

خرید مس ضایعاتی

خرید و فروش مس ضایعاتی از مشتریان بسیار بالایی برخوردار است اما بسیاری از افراد و شرکت ها ضایعات مس را با قیمت بسیار ارزان از شما خریداری می کنند که به هیچ وجه برای شما به صرفه نیست و از نظر اخلاقی این جنبه کاملا غیر قانونی می باشد . مسی که از فولاد می باشد دارای بیشترین و بالا ترین حجم تولید است که از مهم ترین محصول به دست می آید و از مس سیم های مسی هستند و در خرید مس ضایعاتی باید دقت بسیار زیادی را داشته باشید . این سیم های الکتریکی در بسیاری از موارد مثل ژنراتورها ترانسفورماتورها خط انتقال برق اینها همگی از مس هستند.

خرید ضایعات مس

مس از مواردی است که از رسانای بالایی برخوردار است که در انتقال انرژی مانند برق از آن استفاده می کنند تا جریان رسانه ای برق در آن بسیار قوی بوده و از مس نیز در ظروف مسی در ساخت استفاده می شود . قیمت ضایعات مس به صورت روزانه حساب می شود و قیمت بهتری را دارد و از بهترین راه ها برای این که بتوانید ضایعات خود را با قیمت بالا تر و به قیمت به صرفه تر به فروش برسانید این است که از قیمت های روز ضایعات کاملا با خبر شوید زیرا  برخی از شرکت ها هستند که سود جو هستند و شما سو استفاده می کنند و ضایعات را با قیمت خیلی پایین تر از قیمت روزانه خریداری می کند و این موضوع به نفع شرکت های سود جو می باشد و این موضوع به ضرر فروشنده ضایعات می باشد .

کاربرد های مس و ضایعات مس

امروزه مس جزو مجموعه از مواد شده است که کاربرد های بسیاری را دارد و خاصیت آن بسیار زیاد است . فلز ، رسانای بسیار کارآمد گرما و الکتریسیته علاوه بر انعطاف پذیری آن و مقاوم بودن در برابر خوردگی است . این فلز های کلیدی برای بسیاری از پیشرفت های تکلونوژی انسان بوده است که از مهم ترین آن ها الکتریسیته و ارتباط تلگرافی بوده است .

از دیگر کاربرد های فوق العاده مس در گرمایش ، لوله ‌کشی، تهویه مطبوع ، قطعات برنجی و در تولید محصولات مختلف است که به طور کلی امروزه ما برای تولید بسیاری از محصولات مختلف به آن نیاز داریم مانند رادیو، تلویزیون، روشنایی، کامپیوتر، تلفن‌های همراه و … . همه این محصولات نام برده شده نیازمند سیم کشی ، آدابتور ها ، هدایت الکتریکی ، ترانسفورماتور ها و موتور ها هستند.

از دیگر کاربرد های مس و ضایعات آن برای حفاظت از محیط محصولات و گیاهان برای حفظ چوب استفاده می شود . مس از ارزشمند ترین و مهم ترین فلزات موجود در زمان جمع آوری زباله و بازیافت ضایعات است ، مس ها در موتور ها ، کامپیوتر ها ، ساخت و ساز ، ماشین آلات صنعتی و چیز های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد .

چه شما از آن دسته افراد باشید که جمع کننده باشید و چه فروشنده ضایعات آهن در حوزه کاری نیمه وقت و یا حرفه هستید ضایعات مس یکی از روش های قابل اعتماد برای منبع یابی کیفیت مس است که این روش بسیار هم عالی به نظر می رسد .

قیمت مس و ضایعات به این نکته بستگی دارد مه بدانیم چه چیزی درجه مس را از دیگر فلزات متمایز تر می کند و همچنین کدام یک از آن ها بهترین ارزش ها را برای ضایعات مس ارائه می دهند ولی با این حال قیمت هایی که خریداران می توانند از ضایعات مس به دست بیاورند به عوامل مختلفی بستگی دارد .

همان طور که گفته شد مصرف مس به شکل های متفاوتی در صنایع مختلف مرسوم است که به طور کلی کاربرد های مس را به دو دسته کاربرد های الکتریکی و کاربرد های غیر الکتریکی طبقه بندی کرد که این دسته بندی ها نشان دهنده کاربرد فراوان مس در ساخت وسایل و سیم کابل های الکتریکی دارد .

کاربرد مس در صنایع : بیشترین میزان تولید بعد از آهن و مس محصولات مسی و آلیاژی هستند که همان طور که قبلا به آن اشاره کرده ایم کاربرد های مس را باید به صنایع الکتریکی و غیر الکتریکی طبقه بندی کرد به این دلیل که کاربرد مس برای ساخت سیم ها و کابل های مسی باشند . از طرفی هم مصرف مس و ظروف و لوله های مسی ، ساخت شیر آلات و رادیاتور ها ، ساخت سیم های تهویه و صنایع خودرو می باشد .

کاربرد های مس و ضایعات مس

علت افزایش قیمت ضایعات مس

 تمامی این محصولات و صنایع ها دارای یک سری ضایعاتی هستند که به طور کلی آن ها را ضایعات الکترونیکی مس و سوفاره های مسی می توان تقسیم کرد. در چند سال اخیر در کشور ما به کافی نبودن منابع مس و کمبود واردات بسیاری از تولید کنندگان به قراضه های مس و یا ضایعات مس روی آورده اند و به طور کلی برخی از فعالان ضایعات و واسطه های تعیین کننده قیمت شدند و همین مسئله باعث شده تا قیمت ضایعات مسی در بازارهای ضایعات افزایش پیدا کند و بالا تر از حد معمول خود باشد اما تولید کنندگان برای تامین نیاز های خود راهی جز خریداری ضایعات مسی را نداشته اند که امروزه به دلیل رسمی تر شناخته شدن مس قیمت آن ها تا حدودی کاهش پیدا کرده است .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله خرید مس ضایعاتی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

لطفا امتیاز دهید
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *