ضایعاتیا
ضایعاتیا
قیمت انواع ضایعات فلزی

قیمت انواع ضایعات فلزی

قیمت ضایعات فلزی

قیمت ضایعات فلزی همچنین ضایعات آهن تحت تاثیر عوامل بسیار زیاد موجود هر روزه در حال تغییر است به همین دلیل است که اطلاع داشتن از آخرین نرخ این محصولات در صنایع فولاد یک کار الزامی برای افراد به حساب می آید . کاربرد داشتن این ضایعات فلزی به عنوان یک ماده اولیه بسیاری از محصولات ساخته شده اهمیت این ضایعات فلزی را دو چندان کرده است . به طوری که برخی از کارشناسان در این باره می گویند که بازیافت ضایعات فلزی به دلیل تاثیر چشم گیر آن در کاهش هزینه های تولید و حفاظت از محیط زیست از ارزش بسیار بالایی در برنامه های شهر های بزرگ و همچنین فعلان این حوزه برخوردار است . با وجود این تعاریف وجود یک مرجع به روز قیمت ضایعات فلزی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است .

عوامل مختلفی همچوم جنس ، نوع ، آلیاژ و روش بسته بندی آن بر نرخ این نوع از محصولات بیشتر تاثیر می گذارند که البته این قیمت ضایعات فلزی را می توانید در جدول مربوط به هر کدام از انواع آن می توانید مشاهده کنید . آهن های ضایعات پرس شده و پرس نشده جزوی از دسته بندی های این محصول می باشد . قیمت ضایعات آهنی به صورت کیلویی در دسته های روغنی ، سنگینی ، سبک ، سوپر ویژه ، ویژه و چدن اعلام می شود . البته این موضوع را باید در نظر داشته باشید که اطلاعات این صفحه تنها به قیمت ضایعات فلزی محدود نمی شود و قیمت آنلاین ضایعات آلمینیوم ، چدن ، استیل ، روحی و همچنین قیمت ضابعاتی مانند گالوانیزه، ورق روغنی، مس، حلب، قلع و فلزات دیگر در جدول مربوط به هر کدام قرار می ‌گیرد .

قیمت ضایعات فلزی

ضایعات فلزی چیست ؟

همان طور که معلوم است یکی از پر کابرد ترین ضایعات در صنعت ضایعات فلزی می باشد که این ضایعات فلزی شامل تمامی فلزاتی می شود که عمر مفید بودن  آن ها تمام شده و یا در حین ساخت محصولات صنعتی قسمت های اضافی آن برش خورده و یا قطعه آن جدا شده از فلزات و قابل استفاده نیستند و باید آن ها را بازیافت کرد .

این ضایعات فلزی شامل موارد زیر می شود :

 • چدن
 •  مس
 • استیل
 • الومینیوم
 • مفرغ
 • مس
 • سرب
 • آهن

این فلزات معرفی شده به صورت خام و یا به صورت محصولات باری و یا ماشین الات و بطری فلزی در بازار ها به فروش می رسد . قیمت ضایعات فلزی معمولا به جنس فلز و یا آلیاژی است که در آن به کار برده می شود و به کاربرد آن بستگی دارد . مثلا آلومینیوم خشک از آلومینیوم تر گران ‌تر است . در ادامه شما را با ضایعات غیر فلزی نیز آشنا می کنیم پس با ما همراه باشید .

ضایعات غیر فلزی

ضایعات فلزی در واقع به معنای ضایعات به وجود آمده از هر وسیله غیر فلزی می باشد که می تواند شامل بسیاری از موارد زیر باشد . تمامی ضایعات پلاستیکی و پلیمری، لاستیک، شیشه، چوب و تخته، کاغذ و کارتن، منسوجات و چرم، سنگ و آجر و سرامیک، مواد شیمیایی، روغن، ضایعات کشاورزی و … در این دسته جای می گیرند . لوله های پلاستیکی موجود نیز در دسته ضایعات فلزی قرار می گیرند که با توجه به جنسی که در آن به کار رفته است با قیمت های متفاوت به فروش می رسند این نکته هم بسیار جالب است که بدانید نان خشک هم جزو همین دسته از ضایعات غیر فلزی قرار می گیرد که همه ما با آن آشنایی داریم .

راهنمای خرید ضایعات آهن

برای این که به صورت آنلاین ضایعات فلزی خود را خریداری کنید باید بعد از اطلاع از قیمت محصول مورد نظر خود برای مشاوره در زمینه قیمت ضایعات فلزی و خریداری آن ها با شماره هایی که در داخل سایت ها قرار داده اند تماس حاصل نمایید . بعد از این که در مورد این زمینه مشاوره خود را دریافت کرده اید می توانید اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود کنید .

راهنمای خرید ضایعات آهن

درجه بندی انواع ضایعات

 • روغنی : ورق هایی هستند که ضخامت آن ها کمتر از 1 میلی متر می باشد
 • سوپر ویژه : انواع ورق های فلزی روغنی خرده میلگرد ها و انواع نبشی ها
 • ویژه : انواع محصولات فولادی ، تیر آهن ، پروفیل
 • درجه یک : سیم های مفتولی ، بدنه موتور سیکلت ها  و شوفاژ
 • درجه دو : بدنه ماشین, توری مرغ, بشکه
 • درجه سه: حلبی , سیم, فیلتر سوخته
 • گالوانیزه: لوله های آب و هر محصولی با روکش گالوانیزه
 • آلیاژی: موادی که آلیاژی هستند فنرهای برش خورده و چرخ دنده

در ادامه شما را با قیمت ضایعات آهنی نیز آشنا می کنیم .

همه چیز درباره ضایعات آهن و فلزی

به این دلیل به صورت جداگانه از قیمت ضایعات آهن صحبت می کنیم که ضایعات آهن فروش بیشتری را از دیگر فلزات را دارد پس با ما همراه باشید تا درباره موضوع کلی ضایعات نیز بپردازیم که برای شما هم مفید باشد .

به مواد های بازیافتی که رها شده اند و عمر مفید آن ها گذشته است را ضایعات می گویند . این ضایعات در تمامی صنعت ها وجود دارد که شامل : صنایع اتومبیل ، صنایع ساختمانی و همه این صنایع می باشد که این ها نیز بخش هایی را دارند که قابل بازیافت می باشند .

تفاوت ضایعات با زباله ها در این است که ضایعات ارزش پولی بسیار بالایی را دارد که می توان گفت ضایعات برای افراد از ارزش پولی بسیار بالایی برخوردار است اما زباله ها از این ارزش پولی بهره مند نیستند . ضایعات فلزی و آهنی علاوه بر این که در مکان های صنعتی یافت می شوند در نواحی مسکونی نیز پیدا می شوند که معمولا افراد خریدار ضایعات آهن با داشتن آگاهی لازم در این مورد قصد جمع آوری آهن قراضه که ظاهر به درد نخوری را هم دارند می کنند .

این ضایعات موجود بعد از آن که توسط افراد جمع آوری شدند در یک محیط که روباز باشند مانند حیاط انباشته می شوند که به این انبار ها ، انبار های ضایعات نیز می گویند . معمولا این حیاط ها با اوجه به محلی که در آن وجود دارد ممکن است قبل از آن که فرایند بازیافت را آغاز کنند به افراد علاقه‌ مند اجازه بدهند که قطعات مورد نیازشان را ازآن جا خریداری نمایند . به این حرف به این معنی است که شاید در میان قطعات ضایعات چیز هایی وجود داشته باشد که به درد بخور باشد و به کار بیاید و دور ریختنی نباشد و بتوان ها را دوباره استفاده کرد .

چگونگی تعیین جنس ضایعات فلزی

قبل از این که ضایعات موجود را انتقال دهند ابتدا باید جنس آن ها تشخیص داده شود که این کار به کمک یک آهن ربا می توان قابل تشخیص باشد . برای انجام دادن این کار و تشخیص آن از این این که ای جنس فلز باشد و یا غیر فلزی با کمک هر نوع آهن ربایی می توانید این تشخیص را انجام دهید .

اگر آهن ربایی را نزدیک جنسی کردید و به آن چسبید نتیجه می گیریم که جنس آن از آهن است . آهن ربا به راحتی به آهن و یا حتی فولاد می چسبد . فلزات آهنی در مکان های بازیافت آهن از ارزش زیادی برخوردار نیستند ولی با انجام این کار خیال مان از این موضوع راحت است که در چرخه ی صحیح بازیافتی ضایعات فلزی نیز قرار دارند .

اگر آهن ربا را نزدیک کردیم و به فلز نچسبید جنس فلزی که موجود است از جنس آهن نیست که این فلزات از قبیل مس ، آلمینویم ، برنج فولاد ضد رنگ و برنز جزء فلزات غیر آهنی می باشند . این فلزات در بازیافت از ارزش فراوانی برخوردارند و پول خوبی بابت بازیافت آن ‌ها پرداخت می ‌شود.

کاربرد ضایعات آهن

ضایعات های آهن و یا آهن قراضه از کاربرد های بسیار بالایی برخوردار است . با بازیافت کردن در اقتصاد و محیط زیست می توان کمک بسیاری کند . این به این معنا است که ابزار های تولید شده باید به گونه ساخته شوند که به یک حالت بی مصرفی در بیایند و سپس بازیافت و تولید شوند و به یک شکل محصول نهایی و جدید تبدیل گردند .

کلام آخر

از این که با را تا آخر مطلب قیمت ضایعات فلزی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در زمینه قیمت ضایعات فلزی دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

لطفا امتیاز دهید
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *