ضایعاتیا
ضایعاتیا
بهترین خریدار ضایعات آهن

بهترین خریدار ضایعات آهن

خریدار ضایعات آهن

امروزه خرید و خریدار ضایعات آهن بازار بسیار خوبی را به خودش اختصاص داده است که این فرآیند خرید ضایعات آهن توسط برخی از شرکت های خرید ضایعات آهن کمک بسیاری زیادی در ساخت صنایع و تولید کرده است که این امر کمک بسیار زیادی به حفظ محیط زیست و جلوگیری از صدمه زدن به محیط زیست و طبیعت می کند .

به دلیل این که خرید ضایعات آهن از شرکت های مختلف و سازمان ها باعث می شود که در کم ترین زمان ضایعات آن ها را خریداری کنید و به کارخانه های ذوب آهن منتقل کنید و از ضایعات آهن و باریافت آن ها پس از انجام فرآیند ذوب آهن دوباره آن ها را در انواع صنایع تولید و ساخت ابزار ها و وسایل استفاده کنید . از این ضایعات آهن به عنوان یک کالا رونمایی می شود و در صنیع های مصرف به کار گرفته می شود و همچنین این امر باعث می شود که ضایعات در طبیت رها نشود و به محیط زیست و طبیعت درخات آسیبی نرسد و باعث حفط منابع نیز می شود .

این خریدار های ضایعات آهن شرکت های مختلف و زیادی را به عنوان یک خریدار ضایعات آهن به کار خرید ضایعات آهن در برخی ازاستان ها و حتی در استان تهران می پردازد که یک مسئله و موضوع بسیار مهم در خرید ضایعات آهن است .

در جامعه امروزی فلزات نقش بسیار مهمی را در زندگی افراد و در زندگی روزه مره افراد ایفا کرده است که آن ها با پیشرفت و توسعه جوامع مختلف رابطه تنگاتنگ باهم داشته اند . همان طور که گفته شده و می دانیم فلزات از دوراه مختلف به دست می آیند که یا از راه استخراج و یا از راه بازیافت فلزات استفاده شده به دست می ایند .

خریدار ضایعات آهن

استفاده از این فلزات بازیافتی می تواند علاوه بر مزایای اقتصادی بسیار زیاد موجب کاهش معدن کاری برای استخراج سنگ معدن فلزات شود که در نتیجه این ها علاوه بر ارزش اقتصادی که برای حفظ محیط زیست دارد باعث حفط منایع طبیعی نیز می شود . دلیل این که می گوییم فلزات ارزشمند هستند است که کاربرد متعدد آن ها در صنایع های مختلف بسیار بالا است . استفاده از فلزات در بیشتر صنایع صورت می گیرد که شامل موارد زیر می شود :

 • اسکلت ساختمان ها
 • بدنه اتومبیل ها
 • ریل های راه آهن
 • تانکر های حمل مایعات
 • و …

خصوصیات اساسی و منحصر به فردی که فلزات برای خود دارند هم جزو چندین کاربرد متنوع و متعدد بازیافت فلزات است که می توان از این موضوع مطمئن بود که تقاضا برای آن ها در طولانی مدت رو به افزایش است و هرگز نمی توان این را تصور کرد که یک روز نمی توان از فلزات هیچ استفاده ای را داشته باشیم و هیچ تقاضایی برای خود نداشته باشد .

قیمت ضایعات آهن

بسیاری از خریدار ضایعات آهن قیمت های مختلفی را برای خرید ضایعات آهن به افراد و فروشندگان ضایعات آهن پیشنهاد می کنند که این موضوع باعث می شود که درگیری های خاصی را به وجود بیاورد ولی این نکته هم بسیار مهم است که فرد خریدار ضایعات آهن باید در بحث قیمت خرید ضایعات آهن به قیمت روز آهن توجه داشته باشد و حتما باید فروش ضایعات آهن با قیمت روز آن انجام شود .

در بازار های ضایعات آهن یک سری قیمت های به روزی را دارند که با استعلام گرفتن از آن ها و آگاهی داشتن آن ها می توانید از قیمت های آن ها با خبر شوید که این موضوع براری افرادی که خریدار ضایعات آهن هستند بسیار حائز اهمیت است . در بسیاری از شرکت ها انبارهای بسیار بزرگی از ضایعات آهن وجود دارند که قصد دارند تا ضایعات آهن خود را به فروش برسانند ولی این شرکت ها نمی توانند بهترین خریدار ضایعات آهن را برای خودشان پیدا کنند ولی شما با کمی تحقیق و پرس و جو می توانید یک خریدار ضایعات آهن را پیدا کنید تا بتواند ضایعات آهن شما را به راحتی بخرد و آن را به فروش برساند .

در طی گذشت چند سال اخیر بازار ضایعات آهن همه روزه در حال تغییر و تحول است که این یک موضوع بسیار مهم در خرید و فروش ضابعات آهن است که این قیمت فروش ضایعات آهن که توسط برخی از خریدار ضایعات آهن ارائه می شوند باید یک قیمت منصفانه و فروشنده ضایعات آهن باشد .

قیمت ضایعات آهن

ضایعات آهن چیست؟

به مواد های اولیه و دور ریختنی که از تولید و باقی مانده برش های ورقه اهنی به وجود می آیند را ضایعات آهنی می گویند . که این ضایعات ها نتیجه پردازش مواد تولدی اولیه ای هستند که جهت تولید کردن محصول به وجود می آیند ولی برای تولید دوباره همان محصول قابلیت استفاده کردن را ندارند . برای مثال قطعات نا منظم باقی مانده در تولیدات میز و صنذلی و برش ورقه های آهنی در صنایع آهن قابلیت استفاده دوباره را ندارند .

از فلزاتی که کاربرد بسیار زیادی را در زندگی روزمره ما دارند می توان به آهن ، فولاد و آلمینویم و مس و سرب اشاره کرد که ارزشمند ترین ماده های بازیافتی تاکنون برحسب درآمد انواع مختلف فلزات می‌ باشند . ظروف های المینیوم به هر شکلی که باشند می توان آن ها را بازیافت کرد و دوباره از ان ها استفاده کرد . بنابراین فویل ، آلومینیوم ، قوطی‌ های نوشابه ، کنسرو ها ،بشقاب ‌ها و چهارچوب ‌های درب و پنجره و در و تراشه‌ های آلومینیومی در کارگاه‌ ها و حلقه‌ های آلومینیوم دربازکن ‌ها را می ‌توان جمع ‌آوری و بازیافت کرد .

ضایعات آهن در انواع مختلفی وجود دارند که در این قسمت شما را با انواع ضایعات آهن آشنا خواهیم کرد که عبارت اند از : سوپر ویژه، ویژه، سنگین بار، درجه یک، درجه دو، درجه سه،، گالوانیزه، آلیاژی، پرسی بدنه، پرسی خودرو، حلب و سوفاره آهن .

فرآیند جمع آوری ضایعات آهن

جمع آوری این مواد ضایعات بیشتر اوقات توسط بازیافتی ها از مناطق مسکونی و در محله ها انجام می شود و در یک مکانی که رو باز باشد جمع آوری می شوند . در انبار ها همان زمان که در حال جمع آوری این مواد بازیافتی هستند اقدام به تفکیکم مواد فلزی و غیر فلزی می کنند . به همین علت برای این کار فقط کافی است که فلزات مختلف را تفکیک کرده و آن ها را وزن می کنیم . آهن، فولاد و قوطی های کنسرو فلزات آهنی و مس، سرب و آلومینیوم فلزات غیرآهنی می باشند. تفاوت فلزات آهنی و غیر آهنی در این نکته می باشد که فلزات آهنی جذب آهن ربا می شوند .

برای این که بخواهیم فلزات اهنی را از غیر آهنی جدا سازی کنیم هم باید از آهن ربای بزرگ در انبار ها استفاده کنیم بعد از انجام این کار کارکنان مشغول به کار آن جا آن ها را از توده ای به توده ای دیگر انتقال می دهند و آن ها را جدا سازی کرده و طبقه بندی می کنند .

فرآیند جمع آوری ضایعات آهن

چگونگی اعتماد به خریداران ضایعات آهن

با توجه به این موضوع که این نوع از کالا ها و ضایعات آهن یک کالای شناخته شده در سطح جامعه نیستند این انتظار می رود که دست پیدا کردن به خریدار ضایعات اهن و فروشندگان ضایعات آهن کمی سخت باشد اما این کار نشدنی هم نیست . اما با راه کار هایی که پیشنهاد می شود برای دستیابی به این خریداران به طور کلی نمی توان به تمامی آن ها اعتماد کرد زیرا ممکن است آن ها قیمت های زیادی را برای شما به ثبت برسانند که برای آن ها بسیار پرسود است  یا اصلا ممکن است قیمت هایی را به شما بگویند که برای خود شما پرسود باشد که توجه شما را به ان ها بسیار جلب کنند اما با ورود به انبار ها و با عیب گذاری های زیاد می توانند قیمت ها را تا سطح قابل توجهی برای شما پایین بیاورند .

این مشکلات در شرایطی است که شما روی این پول حساب باز کرده اید و دیگر نمی توانید گفت که بالا ترین خریدار ضایعات آهن را برای خود پیدا کرده اسد که در نتیجه اعتماد شما به این چنین افراد در این حوزه ها مقداری سخت است که البته با کمی تحقیق کردن و پرس و جو می توانید نحوه فعالیت کردن و کار طرق مقابل خود را در بیاورید . ولی به طور کلی باید با یک حواس جمع به سمت خریداران ضایعات بروید که ضرری به شما و جیبتان وارد نشود  .

درجه بندی ضایعات آهن

زمانی ک یک آهم زنگ بزند آن آهن دیگر جزو ضایعات آهن محسوب می شود و خریدار ضایعات آهن سعی در جمع آوری آن ها را دارد . در ادامه مطلب می خواهیم شما را با درجه بندی های مختلف ضایعات آهن آشنا کنیم پس با ما همراه باشید .

 • از جمله ورش های که زنگ زدنی ندارد جزو این موارد می شود : ،تکه های نبشی ،سر تیر اهن ،تکه های ناودانی،رینگهای خودرو و قالب های بتی جزو ضایعات اهنی ویژه محسوب می شوند .
 • از نوع دیگری از ضایعات آهن آلات نیز مانند فلز بدنه ابگرمکن ، انواع وسایل و لوارم موتوری سنگین و حتی سبک ، انواع چرخ دنده و ریل قطار وجود دارد که در رده ضایعات آهن درجه یک قرار میگیرند .
 • در دسته بندی ضایعات آهن در درجه دوم ضایعات آهن شامل میل گردهای کلاف شده ، ورق گالوانیزه ،درب و پنجره و غیره می شود .
 • در رده بندی ضایعات آهن ، شلنگ هایی از نوع فشار قوی ، ورق های گالوانیزه مستعمل و منبع اگزوز های اتومبیل در رده سوم قرار می گیرد .
 • بسیاری از انواع پلیسه های زنگ زده نیز در رده چهارم قرار می گیرند .
 • نوعی از ضایعات آهن به نام ضایعات آهن روغنی وجود دارد که قطعات خودور در این رده قرار می گیرند
 • کانال های کولر و لوله ها در رده ضایعات آهن گالوانیزه قرار می گیرند و در اخر ضایعات آهن الیاژی هستند که شامل میل لنگ و تسمه فنری می شود .

درجه بندی ضایعات آهن

کلام آخر

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم امیدوارم مطلب بهترین خریدار ضایعات آهن برای شما مفید باشد همچنین اگر نظر یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

لطفا امتیاز دهید
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *