ضایعاتیا
ضایعاتیا
خریدار ضایعات قوطی رانی

خریدار ضایعات قوطی رانی

خریدار ضایعات قوطی رانی

امروزه بیشتر مواد مصرفی ما در قوطی ها آلومینیومی بسته بندی شده اند برای مثال رب ، قوطی رانی ، کمپوت و انواع کنسرو ها را در این گروه قرار داد. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که این نوع قوطی های آلومینیومی چگونه بازیافت میشوند و یا چه بلایی به سرشان می آید؟

همه این قوطی های گفته شده از آلومینیوم هستند اما یکی از بیشترین مواردی که مورد استفاده قرار میگیرند قوطی های رانی هستند این نوع قوطی ها معمولا در همه جا دیده میشوند و به دلیل سبک بودن و آلومینیومی بودن به راحتی حمل میشوند و میتوان آنها را بازیافت کرد و یا به عنوان یک نوع ضایعات فلزی به فروش رساند.

بازیافت قوطی رانی

بازیافت قوطی های رانی به دلیل جنس فلزی و آلومینیومی که دارند از ارزش و قیمت بسیار بالایی برخور دار هستند . بازیافت این نوع قوطی های آلومینیومی از هدر رفتن انرژی جلو گیری میکند و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی میشود به همین دلیل ضایعات قوطی رانی برای محیط زیست بسیار مفید است و از نظر اقتصادی اهمیت بسیار بالایی دارد.

طبق فرایند های گفته شده استخراج آلومینیوم و قوطی های رانی هزینه و انرژی بسیاری را لازم دارد اما بازیافت ضایعات تنها به 5 درصد از انرژی تولید قوطی های آلومینیوم را دارد به همین دلیل امروزه بیشتر قوطی های رانی از طریق بازیافت به دست می آید به همین دلیل خرید و فروش بسیاری در این کار انجام میشود.

 

بازیافت قوطی رانی

بازیافت آلومینیوم در سال 1900 شروع شده است و تا 1960 ای فعالیت به صورت گسترده رواج پیدا کرده است و یکی از راه های بزرگ سرمابه جمع کردن در خلال جنگ جهانی دوم بوده است.

مزایای بازیافت

 • هزینه بالا
 • انرژی مورد نیاز کمتر
 • صرفه جویی در انرژی
 • مفید برای محیط زیست

 

فرایند بازیافت ضایعات قوطی رانی

 • جمع آوری ضایعات: قوطی های نوشابه ، رانی ، فویل سینی ،
 • مرتب سازی: فلزات مخلوط شده به یک مرکز ایستگاه انتقال زباله با مواد بهبود که فشرده شده اند
 • بازفرآوری: آلومینیوم فشرده شده به کارخانه انتقال پیدا میکند و چهار فرایند خرد کردن ، تمیز کردن ، ذوب و ریخته گری انجام می شود
 • نورد کردن: ضایعات قوطی رانی به کارخانه انتقال می یابد و به ورق های آلومینیوم جهت بسته بندی های جدید تبدیل میشود
 • تبدیل: ورق آلومینیوم به طیف متنوعی از اقلام بسته بندی تبدیل میشوند

 

خریداران ضایعات قوطی رانی چه کسانی هستند؟

خریداران ضایعات آهن به دو دسته تقسیم میشوند ، دسته اول کسانی که ضایعات قوطی رانی را جمع آوری میکنند و موارد لازم را به بازیافت می فرستند و گروه دوم کسانی هستند که طبق برنامه ریزی مناسب با قیمتی مناسب ضایعات قوطی رانی به فروش میرسانند و یا خرید میکنند به این افراد خریداران قوطی رانی گفته میشود.

برخی از خریداران ضایعات قوطی رانی ، قوطی های آلومینیومی مانند قوطی رانی و نوشابه را به کارخانه های ذوب می سپارند تا قوطی ها به طور کامل ذوب شوند تا بتوا آنها را به شکل های جدید درآورد. معمولا خریداران ضایعات رانی بیشتر روی قوطی آلومینیومی و لوله های آلومینیومی کار میکنند که در ادامه این دو را با هم برسی میکنیم.

 

ذوب قوطی های آلومینیومی رانی

 

تفاوت قوطی آلومینیومی با لوله آلومینیومی

قوطی آلومینیومی و لوله آلومینیومی را با یکدیگر بررسی میکنیم. اجازه دهید یکی از اشتباهاتی که در خصوص نحوه استفاده این دو پروفیل انجام می پذیرد را با شما در میان بگذاریم. اگر توجه کرده باشید اکثرا زمانی که به مغازه برای خرید یک نوشیدنی میرویم سریعا میگویم یک قوطی نوشیدنی برای ما بیاورند.

همانطور که در اول مقاله اشاره کردیم قوطی آلومینیومی یک پروفیل چهار گوش است که برای مصارف خاصی مورد استفاده قراره میگیرد. ولی لوله آلومینیومی پروفیلی است که حالت گرد دارد و میتواند به صورت یک ظرف برای نگهداری نوشیدنی مورد استفاده قرار گیرد. این یک مثال خیلی ساده است که در زندگی های رومزه ما به شدت از این اصطلاح استفاده می شود.

با همین مثال ساده میتوانیم به صورت کاملا ساده نسبت به اختلاف و تفاوت این دو پروفیل آشنا شویم. در این مقاله قصد داشتیم شما را با دو پروفیل بسیار کاربردی آشنا نماییم.

اما خیلی از کاربران این دو پروفیل را با یکدیگر اشتباه گرفته و تصور میکنند قوطی باید یک پروفیل گرد یا استوانه ای باشد بهتر است با راهنمای خرید این دو پروفیل اشنا شوید. اگر شماهم به تازگی نیاز به استفاده از پروفیل های آلومینیومی داشته باشید شاید کمی دچار تردید شده باشید که کدام پروفیل مناسب کار و حرفه ی شماست.

معمولا ضایعات آلومینیوم از نظر خریداران ضایعات قوطی رانی از دو نظر اهمیت بسیار دارد که این دو را با هم بررسی میکنیم.

 • باعث از بین بردن سم های موجود در آب های دفعی می شود
 • ضایعات آلومینیوم و آهن و دیگر فلزات در تولید ظرف های مختلف توسط کمپانی ها و شرکت های بزرگ نیز مورد استفاده قرار میگیرد

انواع مختلف ضایعات:

 •  ضایعات فلزی
 • ضایعات غیرفلزی
 •  ضایعات الکتریکی و الکترونیکی
 • ضایعات محصولات فلزی و غیر فلزی

 

خرید و فروش ضایعات آلومینیوم

استفاده دوباره از آلومینیوم و آهن و دیگر فلزات ، یه عامل مهم برای محیط زیست است و بین خریداران ضایعات آلومینیوم بسیار ارزشمند است. معمولا تمامی ضایعات آلومینیومی از طریق قوطی کنسرو ها ، نوشابه ها و قوطی های رانی به دست می آیند به همین دلیل این ضایعات بسیار دیده میشوند.

کسانی که قصد خرید و فروش قوطی های آلومینویمی دارند ابتدا این ضایعاترا جمع آوری میکنند و سپس آن ها را به مکان های مناسب انتقال میدهند بعد از انتقال یا ضایعات را به خریداران میفروشند یا آنها را به کارخانه های ذوب انتقال میدهند و بعد از ذوب شدن باز هم یا این ضایعات را به خریداران ضایعات می فروشند و یا آنها را به کارخانه های مخصوص میفروشند تا از این ضایعات استفاده دوباره شود.

فلز آلومینیوم در دما های خیلی پایین تری نسبت به آلومینیوم خالص ذوب می شود پس برای آلومینیوم به انرژی بسیار کمتری نیاز دارد. این قضیه به طور معمول برای همه ی فلزات بازیافتی صادق است و در این فرایند نه تنها انرژی بیشتری ذخیره می شود بلکه انتشار کربن دی اکسید نیز بسیار کمتر می شود.

درنتیجه محیط زیست آسیب بسیار کمتری میبیند و در فرایند تولید ، صرفه جویی اقتصادی بیشتری حاصل می شود و در نهایت محصولی که با مواد بازیافتی تولید شده است به دست مشتری و نیازمند میرسد. ابزارهای فلزی به طور معمول از فلزات بازیافتی ایجاد می شوند و می توانند زیبا و بادوام و به صرفه باشند. مانند: صندلی ها، میزها، نیمکت ها و لامپ ها تنها بخش کوچکی از این ابزار ها هستند که از آهن قراضه وضایعات آلومینیوم و دیگر فلزات ساخته می شوند.

 

خرید و فروش ضایعات آلومینیوم

خریدار ضایعات قوطی رانی

برخی از افراد علاقه مند به کار خرید و فروش ضایعات آهن و یا آلومینیوم هستند که به راحتی کار خود را طبق اصول انجام میدهند ، اما برخی دیگر از افراد علاقه مند به کار های هنری هستند که این افزاد با دیدن تجمع بسیار ضایعات آلومینویم و آهن به فکر انجام کار های هنری می افتند و از این ضایعات برای ساخت مجسمه های هنری آلومینیومی هم به راحتی میتوانند استفاده کنند و بعد از اتمام کار خود مجسمه ها و کار های هنری خود را به راحتی به فروش میرسانند. بنابر این فروشندگان ضایعات آهن تنها کسانی که ضایعات بازیافت شده را میفروشند نیستند.

 

استفاده دوباره از این ضایعات به عنوان آثار هنری علاوه بر جنبه هنری و مادی بودن میتوانند کمک بسیار مفیدی هم برای محیط زیست باشد که این موارد را با یکدیگر ررسی خواهیم کرد:

 • استفاده کردن دوباره فولاد بازیافتی باعث کاهش 86 درصدی در آلودگی هوا میشود
 • باعث کاهش 40 درصدی استفاده از اب میشود
 • باعث کاهش 76 درصدی آلودگی آب
 • کاهش اندازه وسعت محل های دفن زباله

همان گونه که می بینید بازیافت در تمام فعالیت های روزمره تمامی ما می تواند نقش زیاد و پر رنگی داشته باشد از زباله های خانگی گرفته تا ضایعات ساختمانی یا حتی صنعتی . هر چی بیشتر پیش می رویم اهمیت بازیافت در حفظ محیط زندگی هایمان بیشتر می شود؛ پس بازیافت را باید جدی بگیریم. علاوه بر اینکه بازیافت بسیار میشود بسیاری از درآمد های حاصل از این کار افزایش پیدا میکند و بسیاری از افراد میتوانند که خرید و فروش ضایعات آهن و آلومینیوم و دیگر فلزات را به راحتی گسترش دهند.

بهتر است برای خرید ضایعات آهن و آلومینیوم و دیگر فلزات خریداران را بشناسید تا بتوانید با توجه به نیاز و کار خود بهترین کار را انجام دهید. اگر قضد خرید اثار هنری را ضایعات را دارید بهتر است اطلاعات بیشتر راجب محصولات به دست اورید تا بهترین محصول را خریداری کنید و اگر قصد خرید و فروش و کسب درآمد از این راه را دارید نیاز به تجربه کافی و مناسب دارید.

کلام آخر

از ایکه تا آخر این مقاله ما را همراهی کرده اید از شما سپاسگزاریم . امیدوارم توانسته باشیم مطالب مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

3.9/5 - (13 امتیاز)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *