ضایعاتیا
ضایعاتیا
قیمت خرید آهن قراضه

قیمت خرید آهن قراضه

آهن قراضه چیست ؟

به ضایعات فولادی کم کربن آهن قراضه گفته می شود ، بعد خرید آهن قراضه می توان دوباره استفاده مصرف کرد و می توان آن را ها ذوب کرد . آهن های قراضه از محل دور ریز ضایعات حاصل از خطوط تولید فولاد سازی ها ، ضایعات ، صنایع تولیدی ، محصولات فولاد برگشتی ، خودرو سازی ، پرس کاری ، لوازم خانگی سازی ها ، ضایعات فلزی حاصل از لوازم خانگی ، بسته بندی مواد غذایی ، ضابعات اماکن عمومی ، محصولات فولادی ، برگشتی ، خودروسازی ها ، پرس کاری ها ، لوازم خانگی ها و … تامین می شوند .

قیمت خرید آهن قراضه

از آن جایی که عنوان این مقاله با مراحل خرید و قیمت خرید ضایعات آهن مرتبط است در ادامه قصد داریم شما با این موضوعات آشنا کنیم پس با ما همراه باشید .

هر یک از خریدار ضایعات آهن به صورت می توانند اقدام به خرید ضایعات کنند . در حالت اول برای خرید آهن قراضع باید اقدام به ثبت آگهی رایگان و یا آگهی ویژه کنید تا اعتماد بیشتری به شما بشود تا برخی از فروشندگان ضایعات آهن با شما تماس برقرار کنند و ضایعات آهنی که می خواهید از شما خریداری کنند . در روش دوم قیمت خرید ضایعات آهن با فروشندگانی که اقدام به ثبت آگهی کرده اند تماس برقرار کنید .

قیمت ضایعات آهن بستگی به زمان و مکان های مختلف بسیار متغیر است و نمی توان قیمت ثابتی را برای هر کیلو آهن قراضه بیان کرد و این قیمت ها با توجه به عوامل های مختلف از جمله قیما بازار از طریق مذاکره مستقیم بین خریدار و فروشنده و یا به طور غیر مستقیم به وسیله اینترنت این قیمت ها تعیین می شود .

برای متوجه شدن قیمت خرید آهن قراضه باید به این موضوع توجه داشت که قیمتی که در برخی وب سایت ها دیده می شود لزوما با قیمتی که در بازار ها و انبار های مختلف ضایعات و آهن قراضه به فروش می رسد اصلا یک سان نمی باشند . همچنین ممکن است قیمت بازار با قیمت های میانگینی که در سایت های مختلف گزاشته شده و دیده می شود متفاوت است .

قیمت خرید آهن قراضه

روش های مختلف قیمت گذاری آهن قراضه

نحوه خرید آهن قراضه در کشور به صورت تحویل در مقصد

در این روش خرید و فروش آهن قراضه ابتدا هر یک از کارخانه های خریدار ضایعات آهن باید با توجه به نوع و نیاز مصرف اقدام به تعریف درجه بندی قراضه کند و با توجه به این تعریف معامله های خود را انجام می دهند . در روش تحویلی این نوع روش پس از این که افراد بر روی قیمت توافق کرده اند بارگیری توسط تامین کننده مبداء انجام می شود ولی انواع این درجه بندی در مقصد و زمان تخلیه با درصد های متفاوت توسط برخی از کارشناسان کنترل کیفی کارخانه برای فرد مشخص می شود .

همچنین میزان ناخالصی های موجود در بار در مقصد نیز تخمین زده می شود و از وزن کل بار در مقصد کسر می گردد سپس طبق یک درجه بندی مشخص اعلامی کنترل کیفی کارخانه و وزن خالص بار در مقصد و همچنین نرخی که بر سر آن توافق شده است برای هر درجه بندی در هنگام بارگیری بار ، محاسبه ریالی این ظرفیت بار انجام شده و پس از کسر هزینه پس کرایه از مبلغی که محاسبه شده مبلغ خالص در می آید و به فروشنده پرداخت می شود که در این روش بر خلاف معامله دیگر محصولات فولادی می باشد که در ابتدا ، کیفیت و قیمت بار مشخص می شود و سپس باز ارسال می شود .

نحوه خرید ضایعات آهن قراضه در کشور به صورت تحویل در مقصد 

روش دیگری نیز برای روش های مختلف قیمت آهن قراضه در کشور وجود دارد که به خرید و فروش در مبدا نیز شهرت دارد . در این روش تامین کننده ضایعات آهن بار خود را در ابتدا و مبدا جلوی چشم خریدار ضایعات آهن قرار می دهد و پس از بررسی های انجام شده توسط خریدار ضایعات آهن و توافق کردن آن ها بر سر قیمت قراضه آهن مراحل بارگیری و حمل توسط خریدار ضایعات آهن تا مقصد انجام می گیرد . این روش به دلیل همگی نبودن به صورت عملی به صورت مختصر در شرایط اضطراری توسط کارخانه ها انجام می شود .

روش های مختلف قیمت گذاری آهن قراضه

انواع استفاده از آهن قراضه 

قراضه هایی که بعد از ورود به کشور به دو شکل مورد استفاده قرار می گیرد که شامل موارد زیر می شود .

 • شکل اول : استفاده از آن ها در کارخانه های ذوب آهن برای کاهش دمای ذوب و افزایش راندمان و کیفیت
 • شکل دوم : ذوب این قراضه های آهن و تبدیل آن ها به شمش برای تولید مواد اولیه مورد استفاده از کارگاه های ریخته گری

دسته بندی ضایعات آهن

 • فلزی
 • غیر فلزی

فلزی : فلزات آهنی مانند فلزاتی که گران بها هستند مانند طلا ، نقره و مشتقات و عناصد نادر مانند کبالت ، جیوه ، تیتانیوم ، تنگستن ، آرسنیک ، بریلیوم، بیسموت، سریم، کادمیوم، نیوبیم، ایندیم، گالیم، ژرمانیوم، لیتیوم، سلنیوم، تانتالم، تلوریوم، وانادیم و زیرکونیوم و فلزات غیر آهنی اعم از استیل، چدن، آلومینیوم، مس، برنج، مفرغ، سرب، روی، پسماند صنایع فلزی و ضایعات فلزات دیگر می باشد .این ضایعات آهن علاوه بر مکان های صنعتی در اطراف محل زندگی نیز بسیار یافت می شوند که توسط برخی بازیافتی ها جمع آوری می شود .

حجم این ضایعات آهن علاوه بر مکان های صنعتی در اطرف محل زندگی افراد یافت می شوند که توسط برخی بازیافتی ها جمع آوری می شود . حجم این ضایعات آهن بسیار بالا است و فروش آن ها بر اساس وزن آن می باشد ولی عملکرد قطعه مثلا موتور ماشین در انبار های ضایعات بر خلاف انبار های آهن قراضه بر قیمت تاثیر گذار می باشد . برای این انبار آهن قراضه هر قطعه از آن ها چیزی هستند که کوره های ذوب برای آن ها می پردازد .

غیر فلزی : جهت این که ضایعات غیر آهنی را تشخیص دهید می توانید از آهن ربا های بزرگ برای جدا سازی آن ها استفاده کنید که برای به دست آوردن درآمد بیشتر اهمیت بسیار بالایی را دارد . قیمت این نوع فلزات غیر آهنی حجم بازیافت آن ها بسیار بیشتر است اما باقی مانده های این نوع فلزات غیر آهنی مانند مس، آلومینیوم و برنج هستند . این نوع از فلزات قیمتی بالاتر از آهن و فولاد را دارند ولی حجم آن ها کم تر است . اگر یک قطعه ای متشکل از فلزات گوناگون باشد می توان آن ها را ارزان تر خریداری کرد به این دلیل که انبار جدا کردن این نوع فلزات یک قطعه صورت نمی پذیرد .

کاربرد های صنعتی آهن قراضه

ضایعات های بازیافتی ضایعات آهن با استفاده کردن از قوس های الکتریکی در کوره تبدیل به یک فولاد ضد خش و یا ابزار های با کیفیت دیگر می شود . این مراحل حرارت و انفجار سر و صدای زیادی را به وجود می آورد . این ضایعات مس می توانند از روش های مشابه فولاد از جمله فرآِیند انفجار و کوره های بازتابی به شکل محصولات مختلف در می آِیند . ضایعات آلمینیوم در دما های خیلی پایین تری نسبت به نوع خام این نوع فلز دمای ذوب را کاهش می دهد و باید علاوه بر مصرف انرژی کم تر باعث کاهش انتشار دی اکسید کربن می شود . در نتیجه این عمل منجر به مزایای محیط زیستی و اقتصادی می شود .

 • از ضابعات آهن و آلمینویم در صنایع مختلف ساخت و ساز استفاده می شود .
 • در برخی از پروژه های جاده سازی و پل سازی از این ضایعات استفاده می کنند .
 • برای تولید خودرو و خودرو سازی از این ضایعات استفاده می کنند.
 • در ساخت هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد .
 • یکی دیگر از کاربرد های دیگر این ضایعات در سم زدایی آب های دفعی و هرز آب های صنعتی است .
 • برای تولید ظرف ها هم این فلزات کاربرد دارد .
 • بسیاری از ابزارها و لوازم معمول از ضایعاتی فلزی مانند آلومینیوم ساخته می ‌شوند.
 • ابزارهای فلزی از قبیل صندلی‌ها، میزها، نیمکت ‌ها از ضایعات آهن و آهن قراضه و دیگر فلزات ساخته می ‌شوند.
 • ضایعات فلزی در ساختن مجسمه ‌های هنری و دکورهای فلزی نیز کاربرد دارد.

کاربرد های صنعتی آهن قراضه

مزایای بازیافت ضایعات آهن

با بازیافت ضایعات آهن از نگاه محیط زیستی می توان باعث صرفه جویی در انرژی و استفاده از مواد خام و در نتیجه صرفه جویی در منابع می شود و انجام این روش باعث کاهش آلودگی در منابع طبیعی در پی خواهد داشت . علاوه بر این موضوعات گفته شده منجر به بازگشت ابزار بی مصرف به چرخه های اقتصادی می شود .

معایت ضایعات آهن

در این نوع ضابعات فلزی امکان وجود آزبست و رادیواکتیو یا موادی مانند بریلیوم، کادمیوم و جیوه وجود دارد که وجود آن ها می تواند مخاطراتی را برای کارکنان و محیط زیست ان جا ایجاد کند . علاوه بر این موضوعات گفته شده بسیاری از این وسایل های موجود در انبار ضایعات دارای ابعاد وسیعی هستند که در صورت بی دقتی های برخی و اشتباهات برخی از آن ها می توانند زمینه ساز برخی حوادث شوند . دستورالعمل و آیین‌نامه‌ی OSHA برای کنترل ایمنی در روند بازیافت؛ بایستی رعایت شود.

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مطلب قیمت خرید آهن قراضه همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

لطفا امتیاز دهید
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *