ضایعاتیا
ضایعاتیا

فروش ضایعات آهن

به ضایعات های فولادی و چدنی کم کربن غیر قابل مصرف که بازیافت پذیر باشند ضایعات آهنی می گویند . بعد از جمع آوری این ضایعات آهن تصمیم به فروش ضایعات آهن می کند که این کار سود زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت . قراضه های را اغلب ضایعات آهن می نامند که به عنوان طلای صنعت فولاد نیز شناخته می شود . از این قرضه به عنوان یکی از اصلی ترین منابع تامین فلزات در صنایع مختلف استفاده می شود که فروش ضایعات و یا حتی جمع آوری و بازیافت آن ها مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد پس با ما همراه باشید .

ضایعات آهن چیست ؟

همان طور که گفنیم ضایعات آهن همان ضایعات فولادی کم کربن هستند که بازیافت پذیر بوده و این آهن قراضه ها را ضایعات آهن می نامند . باز بازیافت کردن ضایعات فولاد می توانیم ضرورت استخراج سنگ آهنی را کاهش دهیم و این منابع تمام شدنی را ذخیره نگه داریم . همچنین با بازیافت ضایعات آهن می توانیم انتشار دی اکسید کربن ره به میزان چشم گیری کاهش دهیم و این امر تاثی قابل توجهی بر کاهش مصرف انرژی ، آب و نیز آلودگی هوا دارد و آلودگی هوا کم تر می کند . این قرضه آهن به پشتوانه همبن کارآمدی ها و مزایا در جهان به عنوان یم ماده اولیه مورد نیاز در فرآیند تولید می دانند و بسیاری از افراد برای خرید و فروش ضایعات آهن داروطلب هستند .

با زیاد شدن هزینه تامین انرژی کارخانه های ذوب و ریخته گری و عدم امکان استفاده از سایر محصولات جایگزین در برخی از واحد ها و افرایش ضایعات آهن به دلیل افزایش تولید آهن در سال های اخیر باعث شده تا تقاضا برای ضایعات اهن زیاد شود و افراد دست به خرید و فروش ضایعات آهن کنند .

از طرف دیگر هم مقدار عرضه ضایعات آهنی با توجه به نیاز آن افزایش پیدا نکرده است که همین امر هم باعث می شود که عدم توانایی توازن و عرضه را در بزار ها در پی خواهد داشت . بیشتر بودن تقاضا برای خرید و فروش ضایعات آهن نسبت به عرضه به دور از امکان پیشرفت و تکلونوژی روز به روز ارزش و اهمیت این کالا استراتژیک می افزاید .

شاخص های متفاوتی مانند مقدار تقاضای موثر بر محصول نهایی و یا افزایش یا کاهش نرخ محصول نهایی ، افزایش و یا کاهش کالا های جایگزین و یا مادر مثل سنگ آهن ، گندله آهن اسفنجی می تواند بر نرخ این ضایعات اثر گزار باشد .

ضایعات آهن چیست ؟

انواع ضایعات آهن

ضایعات آهن دارای انواع مختلفی است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم . شایعات آهن شامل ورزق روغنی ، آهن سوپر ویژه، آهن درجه یک و دو، ضایعات آهن درجه سه، ضایعات آهن سنگین یک و دو، ضایعات آهن سبک یک و دو، ضایعات پرسی بدنه و خودرو، ضایعات آهن گالوانیزه و غیره می باشد.

یکی از انواع ضایعات ضایعات فلزی است که تقریبا به هرچیز فلزی که دیگر نمی شود از آن استفاده کرد و به اصطلاح عمر آن به آخر رسیده است و دیگر کاربردی ندارد ضایعات فلزی می گویند و حالا این ضایعات از آهن گرفته تا استیل، چدن، آلومینیوم، مس، برنج، مفرغ، سرب، روی و … که این ضایعات هم به صورت خام به فروش می رسند و هم در قالب محصولاتی مانند باتری بطری فلزی نوشابه یا حتی موتور ماشین که هر یک از آن ها با توجه به نوع کاربردی که دارند و آلیاژی که در آن به کار رفته است قیمت های متفاونی را دارند . برای مثال مسی که خالی باشد بسیار ارزان تر از مسی است که به صورت کابل مخابراطی فروخته می شود حالا اگر این مس به صورت کابلی و یا قرمز باشد گران تر هم فروخته می شود . اما برخی از دسته های فلزات تنوع قیمتی چندانی را برای خود ندارند .

یکی دیگر از انواع ضایعات ، ضایعات غیر فلزی است که این دسته شامل هر چیز غیر فلزی می شود که البته این دسته یک بازه بسیار گسترده ای را برای خود دارد و این دسته بندی شامل مواردی مثال پلاستیک و پلیمر، لاستیک، شیشه، کاغذ و کارتن، چوب و تخته، منسوجات و چرم، سنگ و آجر و سرامیک، مواد شیمیایی، روغن، ضایعات کشاورزی و غیره می شود . یکی از اشنا ترین دسته برای شما شاید نون خشک باشد که به صورت عمده و خرید و فروش می شود و یا لوله های پلاستیکی که بسته به نوع و جنس پلاستیکی که دارد قیمت های متفاوتی را برای آن ها گزاشته اند .

از دیگر دسته های فلزات ضایعات الکترونیک و الکتریکی است که جزو هر نوع وسیله ای می شود که با برق سر و کار دارد که در این گروه قرار می گیرد . حتی برخی از سیم و کابل و باتری هم می توان در دسته ضایعات الکترونیک قرار داد تا ضایعات فلزی . این گروه از ضایعات شامل موبایل و تجهیزات مخابراتی، کامپیوتر و لوازم جانبی، قطعات برقی صنعتی، وسایل برقی خونگی و دستگاه های فرسوده و اسقاطی می شود.

از اخرین انواع ضایعات محصولات فلزی و غیر فلزی است که در واقع این گروه از ضایعات تفاوت چندانی با ضایعات فلزی و غیر فلزی ندارد . اما نکته جالب ایجاست که این گروه از محصولات عمر چندانی را ندارند و جزو کالای شخصی محسوب می شوند که می توانیم دوباره از آن در جای دیگر استفاده کنیم . مثل ریل راه آهن یا میلگرد نوکه با توجه به نوع اش به قیمت های مختلفی به فروش می رسد.

انواع ضایعات آهن

منابع ضایعات آهن

  • محصولات عرضه شده ای که با استاندارد های تولید مطابقت را نداشته باشند به عنوان بخشی از مواد اولیه تولید همان محصول یا دیگر محصولات مورد استفاده قرار می گیرد و یا دور ریخته می شوند که در نتیحه پردازش مواد اولیه جهت تولید مخصول ، ضایعات مواد اولیه و دور ریر یا دم قیچی حاصل از باقی مانده های برش ورق های آهنی به جا می ماند که دوباره جهت همان مقصود ان ها قابل استفاده نمی باشند .
  • قراضه های برگشتی که خط های تولید عملیات فولاد سازی و نوردسازی به دست می آیند در صورتی که این قراضه ها آلودگی بالایی را نداشته باشند از بهترین قراضه هایی است که با کمی برش کاری کردن می توان از آن ها در کوره های قوس مصرف نمود .این قراضه ها در صورتی که آلودگی بالایی را داشته باشند نیاز به پاک سازی دارند مانند خرسک ها و ته تاندیشها
  • یک سری از قراضه هایی که از فروشدگان قراضه خرید می شوند و نیاز به یک سری عملیات آماده سازی دارند که ممکن است از کالای تجاری مانند مانند خودرو ها و لوازم خانگی و یا تجهیزات صنعتی ساختمان ها و پل ها باشد .
  • علاوه بر آهن قراضه و فولاد موجود در کشور، میزان واردات آهن قراضه به کشورمان در اشکال مختلف معادل 150000 تن در سال است

مزایای جمع آوری و خرید و فروش ضایعات

  • جمع آوری ضایعات و بازیافت ان ها یک کار بسیار مهم برای حفاظت از محیط زیست است که آلودگی را تا حد کمی کاهش می دهد .
  • با بازیافت این ضایعات و فروش ضایعات می توانید توانایی تولید درآمد مناسب را برای خود به ارمغان بیاورید .
  • انعطاف پذیری برای پیگیری آن به صورت تمام وقت و یا نیمه وقت ممکن است .
  • امکان خود اشتغالی را دارد
  • یک تقاضای ثابت را برای خود دارد بدون این که این موضوع را در نطر بگرییم که اقتصاد حال خوبی دارد و یا ندارد
  • هزینه راه اندازی آن به صورت متوسط است .

مراحل فروش ضایعات آهن

برای فروش ضایعات آهن ابتدا باید با خریدار ضایعات آهن در آگهی های سایت مورد نظر حاصل نمایید و حجم و نوع ضایعات خود را اعلام کنید تا حدود قیمت ضایعات آهن را به شما اعلام نمایید و پس از متوجه شدن قیمت ها می توانید از بهترین خریدار ضایعات آهن جهت بازدید به محل شما مراجعه نماید ، بهتر است به صورت نقدی با خریدار ضایعات  معامله نمایید .

مراحل فروش ضایعات آهن

کلام آخر

در دنیای مدرن امروزی و اقتصادی که امروز داریم بیشتر افراد جامعه سعی و تلاش افراد و جوامع مختلف استفاده مجدد از محصولات بازیافتی است چرا که بازبافت این محصولات می تواند هزینه های زیادی را صرفه جویی کند و استفاده از مواد یک بار مصرف یا محصولات تجدید نا پذیر برای محیط زیست و پیرامون می تواند اسیب برساند و اصلا هم صرفه اقتصادی را برای افراد به دنبال ندارد . بنابراین در بیشتر صنایع های تولیدی به خصوص صنایع فلزی این امر بسیار حائز اهمیت است دلیل این روش ها این است که فلز ذاتا ماده ای تجدید پذیر و قابل بازیافت می باشد .

فرآیند جمع آوری و بازیافت ضایعات به خصوص ضایعات آهنی نیز ساده بوده و مزایای زیادی دارد . به علت وجود این مزایا شرکت ها و افراد زیادی در این زمینه فعال هستند . هم چنین برای خرید و فروش این ضایعات نیاز است که با قیمت لحظه ای آن در بازار و وب سایت ها آگاه بود . از این که ما را تا آخ این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

لطفا امتیاز دهید