خرید ضایعات آهن

از آن جایی که خرید ضایعات آهن این روز ها زیاد شده و از آن جایی که بسیاری از افراد در شرکت ها و سازمان ها مایل هستند تا ضایعات آهن آلات ناشی از ماشین خود را به عنوان ضایعات آهن به فروش برسانند . به این دلیل که انجام این کار باعث می شود تا جلوی ایجاد و انباشت زباله های آهن در سازمان ها و شرکت ها و انبار ها گرفته شود و ضایعات این آهن ها به کارخانه های ذوب آهن برده شود .

پس از انجام یک سری از اعمال بر روی آن ها دوباره در صنایع های تولید به کار گرفته می شود. همان طور که می دانید بسیاری از افراد به دنبال خرید ضایعات آهن هستند تا آن ها بتوانند ضایعات های آهن خود را به آن ها بفروشند البته آن ها مایل به این هستند که خریدار ضتایعات آهن ها قیمت مناسبی به آن ها ارائه دهند .

فرآِیند ضایعات آهن در کرج

این ضایعات آهن علاوه بر مکان های صنعتی در اطراف محل زندگی شما نیز یافت می شوند که برخی از این بازیافتی ها دست به جمع آوری این ضایعات آهن و فلز می زنند . سپس این ضایعات به دست آمده را در یک محیط باز مانند حیاط و یا انبار جمع آوری می کنند . حجم این ضایعات آهن قراضه بسیار بالا است و فروش آن نیز بر اساس وزن می باشد .

در سال های اخیر قیمت ضایعات آهن و قراضه در بازار های جهانی نقش مهمی داشته است . جدا شدن ضایعات آهنی و فلزی از غیر فلزات امر مهمی در به دست آوردن درآمد بیشتر است که جهت تشخیص از آهن رباهای بزرگ برای جداسازی استفاده می شود . جدا سازی ضایعات آهنی و فلزی از غیر فلزات یک امر مهم برای به دست آوردن درآمد بیشتر است . زمانی که یک فلز به آهن ربا بچسبد یا آن فلز آهن است و یا فولاد . اگر قیمت فلزات آهنی کمتر از فلزات غیر آهنی است اما حجم بازیافت آن ها بسیار بیشتر می باشد و باقی مانده های فلزات غیر آهنی مثل مس ، آلمینیوم و برنج هستند . این فلزات یک قیمت بالا تر از آهن و فولاد را دارند اما باید به این نکته توجه داشت که در حجمی کمتر میان باز یافتی ها را دارند به علاوه نوسان قیمت فلزات غیر آهنی بسیار زیاد است و بازیافت‌ کنندگان باید قیمت ‌های روز را بررسی کنند .

فرآِیند ضایعات آهن در کرج

آهن قراضه چیست ؟

آهن قراضه به ضایعات کم کربن آهن قراضه و یا ضایعات آهن گفته می شود همچنین با عناوین های مختلف همچون ضایعات فولادی و یا فولادی ساده و ضایعات نیز شناخته می شود . همان طور که همه ما می دانیم آهن جزو فلز هایی به حساب می آید که بعد از مصرف مجدد آن می توان آن را دوباره ذوب کرد و به اصطلاح می توان به عنوان یک فلز برگشت پذیر از آن ها استفاده کرد یعنی محصولات آهنی را پس از مصرف کردن می توان دوباره به صورت آهن قراضه ذوب کرد و برای مصارف دیگری در تولید نیز استفاده کرد .

انواع فلزات بازیافت پذیر

 1. فلزاتی که دارای ترکیب آهنی هستند که این گروه از فلزات که دارای ترکیبات آهن می باشند که در ترکیب های اصلی آن ها آهن نیز وجود دارد مانند آهن و فولاد که این فلزات در بدنه ماشین های قدیمی ، ابزار های خانگی ، فلزاتی که در ساختار ها و اسکلت ساختمان ها استفاده می شود . در ایران نیز از این نوع فلزات بسیار مورد توجه هستند و در صنعت ایران نقش اساسی را بر عهده دارند .
 2. فلزاتی که ترکیبات آهنی را ندارند که این گونه از فلزات در ترکیب اصلب خود هیچ گونه آهنی را ندارند .
 3. آلمینیوم که از آن فویل و قوطی های کنسرو ساخته می شود که فلزات دیگری نیز و وجود دارند که در ترکیب اصلی آن ها آهن هم نیز وجود دارد مانند مس ، سرب ، روی ، نیکل ، کبالت ، کروم که میزان این نوع از فلزات از فلزات دارای آهن بسیار کم تر است .

کابرد ضایعات آهن

آهن قراضه و ضایعات آهن یکی از چیر هایی است که در صنعت ساخت و ساز به خصوص پروژه های جاده سازی و در پروژه های پل سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . از این فلز در صنعت تولید خودرو ، هواپیما و اشکال دیگر حمل و نقل استفاده شود که یکی از کاربرد های جدید آن ها نیز سم زدایی آب های دفعی و هرز آب های صنعتی است . ضایعات آهن و فلزات در تولید ظروف ها توسط شرکت ها نیز به کار برده می شود . بسیاری از ابزار ها و لوازم معمول نیز از ضایعاتی فلزی مانند المینیوم ساخته می شوند .

کاربرد صنعتی ضایعات آهن در صنعت ساخت و ساز به خصوص پروژه های جاده سازی و پل سازی بسیار مورد استفاده است . از این بازیافت آهن در صنعت حمل و نقل نیز می توان در تواید خودرو ، هواپیما و اشکار دیگر حمل و نقل نیز استفاده کرد . از کاربرد های جدید دیگر آن ها سم زدایی آب های دفعی و هرز آب های صنعتی است . بازیافت آهن و یا ضایعات آهن و دیگر فلزات در تواید ظروف توسط شرکت های گوناگون و کمپانی ها نیز به کار می آیند . ابزار ها و لوازم معمولی نیز از ضایعاتی فلزی همچوم آلمینیوم ساخته می شوند .

این نوع استفاده از ضایعات فلز به محیط زیست و محیط پیرامون بسیار کمک می کند و دیگر نیازی به حفرو استخراج منابعی که در حال تمام شدن هستند نیست .همچنین استفاده از ضایعات در ساخت لوازم های بالا که گفته ایم بسیار مقرون به صرفه است و دیگر لازم نیست هزینه های اضافی برای ساخت ها پرداخت کنید .

کابرد ضایعات آهن

کابرد خانگی بازیافت آهن بسیار بالا است که اغلب از فلزات بازیافتی موجود استفاده می شوند و می توانند زیبا و مطبوع و با دوام باشند . برخی از این ابزار های ساخته شده شامل مواد زیر می شود :

 • صندلی ها
 • میز ها
 • نیکمت ها
 • لامپ ها

این ابزار های گفته شده تنها برخی از این ابزار هایی هستند که از ضایعات آهن و آهن قراضه و دیگر فلزات تولید و ارائه می شوند .

از دیگر کاربرد های بازیافت آهن کاربرد هنری این روش است که برخی از افراد هنرمند با دیدن تجمعی از ضایعات آهن به فکر انجام دادن کار های هنری می افتند و از مغزشان برای ساخت اشکالی استفاده می کنند . این افراد از این فلزات برای ساخت مجسمه ها بسیار استفاده می کنند . حتی افرادی که در کار خود حرفه ای و ماهر نیستند هم از خلاقیت های خود برای انجام برخی از کار های هنری استفاده می کنند و از نمایش کار های هنری ساخته شده با دست خود که از این ضایعات ساخته شده که بر روی دیواه های منزل خود نصب می کنند و یا به نمایش می گذارند بسیار احساس غرور می کنند و از کار خود لذت می برند . ساخت این دکور ها از فلز هم به نوبه خودش یک سبک دوست داشتنی و غریزی در هنر محسوب می شود که طرفداران بسیاری را هم دارد .

با بازیافت ضایعات آهن در کرج به محیط زیست هم می توان کمک بسیاری کرد که علاوه بر کاربرد های گفته شده در بالا اشاره به میزان این صرفه جویی اقتصادی برای محیط زیست هم بسیار حائز اهمیت است . استفاده از ضایعات های بازیافتی باعث کاهش 86 درصدی در آلودگی هوا می شود . با کاهش استفاده آب 40 درصدی از آب و کاهش آلودگی آب هم 76 درصد گزارش شده است . این نوع از بازیافت ضایعات آهن به طور کلی اندازه وسعت محل های دفن زیاله را نیز کاهش می دهد . همچنین که صنعت بازیافت فلز به رشد خود ادامه می دهد مطمئنا در آینده کاربرد های بیشتری هم برای این صنعت پیدا می‌ شود . بازیافت عملی هوشمندانه است .

با بازیافت آهن می توانیم محصولات جدید تر و سخت را تولید کنیم . با ضایعات بازیافتی آهن فولاد می توان در یک فرآیند کوره ی قوس الکتریکی با استفاده از این قوس های الکتریکی در کوره این آهن ها را به ابزار های با کیفیت تبدیل کرد . در این فرآیند تولید از حرارت و انفجار و سرو صدای بسیاری استفاه می شود . این ضایعات مس می تواند از طریق فرآیند ها به شکل محصولات مختلف در بیایند . تفاوت ذوب ضایعات آلمینیوم با آلمینیوم خالص این است که ضایعات آلمینیوم را می توان با دمای پایین ترین نسبت به آلمینیوم خالص آن ها را ذوب کرد پس باید این را بدانیم که برای این فرآیند از ذوب آلمینیوم به انرژی کمتری نیاز داریم و دیگر نیاز به صرف انرژی بالا نیست .

این قضیه صرف انرژی کمتر تقریبا برای همه فلزات بازیافتی را صدق می کند که نه تنها انرژی بیشتری برای این فرآیند ذخیره می شود بلکه انتشار گاز دی اکسید کربن در هوا نیز بسیار کم تر می شود که نتیجه این انتشار کم یک محیط زیست پاک است در ادامه این مزایا در این فرآیند صرفه جویی اقتثادی بیشتری می شود و در نهایت یک محصول به دست مشتری می رسد .

کابرد ضایعات آهن

مراحل خرید ضایعات آهن در کرج

به دو صورت می توان برای خرید ضایعات آهن اقدام کرد . در اولین روش باید فرد اقدام به ثبت آگهی رایگان و آگهی ویژه جهت اطمینان بیشتر کند تا فروشندگان ضایعات آهن و یا بازیافت با شما تماس بگیرند . روش دیگر این است که برای خریذ ضایعات آهن با فروشندگانی که اقدام به ثبت آگهی نموده و سپس تماس حاصل فرمایید .

مزایای بازیافت آهن در کرج

با بازیافت کردن ضایعات آهن و یا هر چیز می توانید تاثیرات شگفت انگیزی را در سلامت محیط زیست داشته باشید که در ادامه به برخی از آن ها اشاره کرده ایم :

 • صرفه جویی در انرژی :۷۰ %
 • صرفه جویی در استفاده از موادخام : ۹۰ %
 • آلودگی کمترهوا :۸۶ درصد
 • صرفه‌جویی در مصرف منابع آبی: ۴۰%
 • کاهش آلودگی منابع آب:۷۶ %
 • صرفه‌جویی در استفاده از منابع :۹۷ درصد

کلام آخر

از این که ما را تا آخر این مطالب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر تجربه و انتقادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .